Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów rozgrzeje nasze serca!

Znów zagra orkiestra ludzkich serc z Jurkiem Owsiakiem. W tym roku znów pieniądze będą zbierane na dzieci i opiekę nad seniorami…. W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest przyjmowana różnie przez społeczeństwo. Z jednej strony bardzo doceniane jest to co dobrego zrobiła dla wszystkich. A z drugiej jest bardzo krytykowana i co chwilę słyszymy o nowej „aferze”.
A my chcemy zauważyć, że pośrednio w jakiś tam sposób korzystamy wszyscy.
Przez te wszystkie lata zrobiono tyle dobrego dla nas wszystkich.

Każdy chyba z nas widział czerwone, charakterystyczne serduszka? Czy to nie jest wystarczający dowód na to że „dzieje się” wiele dobrego? Jeżeli po prostu nie pochwalasz tego super poruszenia to nie dawaj. Każdy ma wolną wole i decyduje co chce robić. A reszcie pozwól się bawić w tej pięknej orkiestrze ludzkich serc.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.